Tisztelt Szülők!

Az Önök gyermeke részt vesz a Soproni Széchenyi István Gimnáziumban 2023. március 1-jén, 2-án, illetve 3-án esedékes, kommunikációs készségeket felmérő szóbeli vizsgán, ezért arra gondoltunk, hogy a megmérettetéssel kapcsolatos lelki feszültségek enyhítése érdekében az alábbi információkkal segítjük Önöket.

 • Szülők, kísérők beléphetnek az iskola épületének földszintjéig és gyermekeiket a 010-es teremben várhatják meg.
 • A portánál, lépcsőházban, folyosókon iskolánk 9. osztályos diákjai látnak el önkéntes szolgálatot, segítik a felvételizőket a tájékozódásban, irányítják őket a megfelelő terembe az aktuális beosztás alapján.
 • A meghallgatás az 1. emeleten lesz. A gyülekezőterem a 110., az egyes bizottságok a közvetlenül mellette található 111., 112., 113. és 114. termekben várják az Önök gyermekeit az aktuális beosztás alapján.

A szóbeli meghallgatás során a következő szempontrendszer alapján értékeljük az iskolánkba jelentkező tanulókat:

1. értelmi képesség  

 • érzékelés,  
 • észlelés,  
 • emlékezet, 
 • figyelem 
 • képzelet, 
 • gondolkodás;  

 2. érzelmi, akarati képesség  

érzelmi képesség

 • alapvető érzelmi állapot,  
 • temperamentum,  
 • érzelmi reakciók minősége; 

akarati képesség

 • céltudatosság,  
 • határozottság,  
 • önállóság,  
 • döntés; 

3. szocializációs képesség  

 • önismeret,  
 • normákhoz/szabályokhoz/szokásokhoz való viszony,  
 • társas kapcsolatok,  
 • tevékenységekhez való viszony;   

 4. anyanyelvi képesség  

 • beszédstílus, 
 • kifejezőképesség,  
 • kapcsolatteremtő-kapcsolatfenntartó képesség,  
 • érzelmi intelligencia, 
 • empátia;  

 5. érdeklődés  

 • területei,  
 • terjedelme,  
 • tartóssága;  

Köszönjük megértésüket és együttműködésüket!

 

Farkas Gábor 

igazgató