Április 6-13-ig iskolánk diákjai 18 kempteni cserediákot láttak vendégül. A mi diákjaink szeptemberben töltöttek egy hetet Kemptenben, a látogatás így most nálunk folytatódott. A héten rengeteg közös programon vehettek részt. Hétfőn az idegenvezetést követően közös ebéden vettek részt a Perkovátz-házban, majd személyesen Farkas Ciprián polgármester köszöntötte a diákokat és kísérő tanáraikat. Kedden Budapestet és a Parlamentet, szerdán pedig Győrt és egy német nyelvű színdarabot tekintettek meg a diákok. Csütörtökön a "Wunderbar Festival" keretében DSD-s diákjaink szervezésében megismerkedhettek a magyar kultúrával, specialitásokkal, zenével, majd közös táncra is sor került. A pénteki napon túráztunk egyet a Károly-kilátóhoz, majd a hetet egy közös vacsorával zártuk a Deák étteremben. A visszajelzések alapján az elmúlt 35 év egyik legjobban sikerült hetét tudhatjuk magunk mögött!

Köszönjük a szülők, kollégáink és Igazgató Úr lelkes támogatását!

A szervezők (Kaszás Emőke és Mikóné Szántó Réka)

 

Tartalom