A 9. évfolyamos fenntarthatósági osztályunk négyfős csapata részt vett a Zöld Gömb Provident Kupa televíziós vetélkedőn, amely hazánk egyetlen környezettudatossági témájú műsora.

A verseny kérdései a környezettudatosság, a fenntarthatóság, a klímavédelem, a körkörös gazdaság és az energetika témaköreit ölelték fel. Az ország különböző pontjairól érkező 18 csapat mérhette össze tudását három elődöntőben, majd a döntőben.

A résztvevők előzetes feladat teljesítésével pluszpontokat is szerezhettek, amelyhez Facebook- és Instagram-szavazatokkal járulhattak hozzá az iskola tanulói, valamint a versenyzők rokonai és barátai. Csapatunk számára különösen emlékezetes marad, hogy az utolsó szavazatot egy kedves doktornő adta le, aki a versenyzőkkel együtt utazott a vonaton.

Iskolánkat Ádám Anna, Hortobágyi Róbert, Szántó-Holló Bulcsú és Szvitek Domonkos Kolos képviselte. Versenyzőink kitartó és magabiztos szereplésükkel sikeresen bejutottak az elődöntőből a döntőbe.

A megmérettetés során a kérdések egyre nagyobb kihívást jelentettek. A játék különlegessége volt, hogy a csapatok bizonyos helyzetekben duplázhatták vagy triplázhatták pontjaikat, ugyanakkor hibás válasz esetén a feltett pontok többszörösét veszíthették el. A rendkívül szoros versenyben tanulóink végül az előkelő 5. helyezést érték el.

A vetélkedőt négy héten keresztül követhették nyomon a nézők a TV2 műsorán.

A csapat felkészítését Dr. Bérczy Dóra Judit tanárnő segítette.

Gratulálunk versenyzőinknek és felkészítő tanáruknak a szép eredményhez!

Zöld Gömb Provident Kupa  | Soproni Széchenyi István Gimnázium

Tartalom