HŐS ISKOLA címet nyert el iskolánk. 

A Hősök Tere Alapítvány 2022-ben 25 iskolának ajándékozta ezt a kiemelkedő címet, ezzel ismerve el szociális és állampolgári kompetencia területén végzett kiemelkedő munkát és elköteleződést. Mi is "egy olyan világban szeretnénk élni, amelyben merünk kiállni és tenni másokért, a jó ügyekért, ahol az együttérzés, összefogás és a társadalmi felelősségvállalás az elfogadott norma."

Reméljük minél több diákunkból lesz "hétköznapi hős". Ha átsegít valakit a zebrán, ha felsegít egy megbotló embert, ha mentőt hív, ha kiáll egy másik emberért, ha rendőrt hív, ha megpróbál újraéleszteni egy sérültet, ha útbaigazít egy idegent, ha segít egy kisgyereknek megkeresni a szüleit. Ha figyelemmel jár az utcán, empátiával fordul a többi ember felé, már hétköznapi hős!! Diákjaink harmada már túl van a képzésen, konkrét eszközöket, segítő információkat kaptak az Alapítvány jóvoltából. A következő tanévben folytatjuk, újabb osztályoknak tanítjuk meg a segítés lépéseit.

Hős Iskola lettünk

Tartalom