Június 30. és július 5. között 14 széchenyis diák látogathatott el Mödlareuth-ba, amit a németek "Little Berlin"-nek is hívnak. A 3 napos múzeumi szemináriumon diákjaink a kempteni Hildegardis Gymnasium tanulóival együtt dolgoztak közösen a projekten, amit a német újraegyesítés 35. évfordulója alkalmából szervezett meg Robert Lebegern, a "Deutsch-Deutsches Museum Mödlareuth" múzeum vezetője. Diákjaink a páneurópai piknikről készítettek németül egy ppt-t, illetve Everling Simon és Rokob Dávid forgattak a piknik helyszínén egy kisfilmet, melyet a dr. Magas Lászlóval készített interjú zárt. Az előadásunk nagy tetszést aratott, a helyi sajtóban már meg is jelent erről egy dicsérő cikk. A kiutazást, a kiegészítő programokat (Passau, Regensburg megtekintese, sárkányhajózás) és az ellátást a Magyar-Német Ifjúságért Egyesület (Deutsch-Ungarisches Jugendwerk) tette lehetővé. Köszönjük kísérőnknek, Kovács Domokosnak a lelkes szervezést és áldozatos munkáját!

Domokos a diákokkal készített interjúját ma este (2024. július 5-én) lehet megnézni a Sopron TV híradójában.

Kaszás Emőke és Mikóné Szántó Réka (kísérő tanárok)

Tartalom